E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil." Paul Coelho
Články

« zpět na články

Líska slaví jubileum, Skřítek, z.s. při desátém výročí vysadí keře lísky

vloženo 21. 03. 2017

Počátkem jara slaví spolek LÍSKA své narozeniny. Již deset let poskytuje informace a vzdělávání v oblasti environmentální výchovy ve Zlínském kraji. Jubilejní oslava narozenin proběhne ve všech členských organizacích. Členové LÍSKY si založení spolku připomenou výsadbou keřů lísky, vycházkami do přírody, soutěží a programy pro děti nebo dny otevřených dveří s fairtradovým a regionálním občerstvením. Akce se konají v den oslav, tedy 21. března, na 15 místech ve Zlínském kraji.

„Členové LÍSKY, lidé i organizace, tvoří jedinečné společenství. Sdílejí informace a zkušenosti, realizují společné projekty, vzdělávací programy a kampaně se zaměřením na environmentální výchovu a podporu místní udržitelné ekonomiky. V posledních pěti letech jsme přinesli do regionu na podporu environmentální výchovy a osvěty 11,5 milionu korun. Nejvíce náš přínos vnímají učitelé ve školách, odborná veřejnost v neziskových organizacích a úřadech, návštěvníci osvětových akcí a kampaní, děti a žáci na výukových programech, soutěžích, pobytových akcích a táborech,“ řekla předsedkyně Lísky Iva Koutná.

LÍSKA během roku realizuje pět regionálních osvětových kampaní. Tematicky jsou zaměřeny na ptactvo, přírodní zahrady, stromy, fair trade a místní udržitelnou ekonomiku. „Každý rok připravíme téměř pět desítek rozmanitých akcí a programů pro děti i dospělé, včetně akreditovaných vzdělávacích akcí, exkurzí a kurzů pro pedagogy“ doplnila Iva Koutná. V loňském roce LÍSKA připravila již 16. ročník Krajské konference o environmentální výchově, během které byly uděleny po šestnácté i výroční ceny, http://www.liska-evvo.cz/doc/krajska-konference V regionu proběhlo 13 ročníků Dne pro přírodu, http://www.liska-evvo.cz/doc/regionalni-vzdelavaci-akce, organizace se pravidelně setkávají.

Jednou z hlavních činností je poskytování informací. V kraji je od roku 2005 budován jedinečný informační systém, který využívá elektronickou rozesílku (v současnosti je v databázi zhruba téměř 1300 odběratelů), webové stránky, knihovna a sociální sítě. Spolek má vlastní ediční centrum Oříšek, ve kterém vyšlo přes 150 metodických listů pro pedagogy, listy skřítka Lískáčka pro rodiče s dětmi, publikace a metodiky, různé osvětové plakáty, diáře a tematické noviny Poctivě vyrobené.

LÍSKA je regionálním sdružením osobností a organizací zaměřených na ekologickou/environmentální výchovu, vzdělávání a osvětu na území Zlínského kraje. Byla založena v roce 2007 jako nezisková organizace. Sdružuje 14 členských organizací a 16 osobností na území celého Zlínského kraje. Pro své příznivce má Klub Lísky, který eviduje 59 členů.
Posláním Lísky je vytvářet zázemí pro environmentální vzdělávání a výchovu ve Zlínském kraji, poskytovat a podporovat příklady jednání v souladu s udržitelným rozvojem. Pomáhá lidem porozumět přírodě a být dobrými hospodáři přírodního i kulturního dědictví. Poskytuje programy a služby pracovníkům neziskových organizací, veřejné správy, učitelům, studentům učitelských i přírodovědných oborů, rodinám s dětmi, regionálním výrobcům a dalším zájemcům o environmentálně odpovědnější přístupy. Hlavní činnosti Lísky tvoří informování a osvěta, vzdělávání a lektorská činnost, poradenství a metodická podpora, příprava a realizace projektů, podpora fair trade a místních výrobků, zpracování koncepcí a strategií, konferenční a produkční servis.

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE