E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil." Paul Coelho
Články

« zpět na články

Účastníci Holešov Night Race plavali uprostřed noci v přehradě

vloženo 23. 10. 2015

Intenzivní sadu prožitků nabídl účastníkům dvanáctihodinový závod dvoučlenných týmů HOLEŠOV NIGHT RACE, který zorganizovali členové sdružení Skřítek v noci z pátku 23. 10. do sobotního rána.
Závod byl rozdělen do tři fází. V první fázi řešily týmy v centru města náročnou šifru v rámci úvodní městské hry, ve které se dopátraly osmi různých míst ve městě, která musely navštívit a absolvovat zde zapeklité a náročné úkoly a úlohy. Pro někoho byl například problém udělat 120 kliků, pro jiné zase zkonstruovat dalekohled a přečíst text vzdálený 30 metrů.
Pokud se týmu podařilo úspěšné projít městskou hrou a splnit všechny podmínky, dostal se do tzv. Transportní brány, kde obdržel mapu k samotnému závodu. V mapě bylo zaznačeno 45 bodů, na kterých závodníci vždy něco luštili, hledali nebo počítali a 5 míst s disciplínami. Na místech s disciplínami bylo potřeba splnit tamní úkol, který byl fyzicky i psychicky velmi náročný. Závodníci museli například plavat v Přílepech na přehradě k bójím, od ČOV Rusava v měřeném čase vynášeli pneumatiku nahoru na zříceninu hradu Křídlo, nebo zdolávali ohromně vysokou lanovou lávku v zámeckém parku v Holešově. To vše uprostřed noci, kdy teplota klesla až na 2 °C.
V sobotu 24. 10. v 5:00 se před hájenkou v zámeckém parku v Holešově odehrálo velké finále, kdy se ve speciální sprinterské disciplíně utkaly všechny týmy dohromady tzv. face to face. Díky moderním aplikacím víme, že vítězný tým Tvoje máma (Matěj Melichar a Jan Valášek) zdolali během celé akce více než 42 kilometrů.
Cílem organizátorů bylo nabídnout účastníkům prostor pro osobní rozvoj prostřednictvím vystoupení z vlastní komfortní zóny, poznání osobních limitů, ale také strávení času v netradičním časoprostoru v noční krajině Hostýnských vrchů.
Akce byla realizována za podpory programu O2 SmartUp v rámci Nadace O2 a vynesla 600 Kč, které byly věnovány jako příspěvek na rekonstrukci hájenky v zámeckém parku. Členové sdružení Skřítek mají zájem zorganizovat akci i v roce 2016. Více informací přímo u členů sdružení nebo na webu www.skritek.org.

Petr Němčík

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE