E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Nepobývej v minulosti, nesni o budoucnosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik." Buddha
Články

« zpět na články

Výroba ptačích budek u Hájenky

vloženo 15. 04. 2015

Krásné exempláře jsme vytvořili ve středu 15. 4. 2015 na dílně výroby ptačích budek. Budky už jsou vyvěšeny u Hájenky v zámeckém parku v Holešově - až půjdete kolem, můžete se podívat, jestli je najdete. Akci pořádal spolek Skřítek, z.s., a proběhla v rámci kampaně Ptáci - žijí tady s námi, kterou ve Zlínském kraji koordinuje organizace Líska.

Ve středu odpoledne se sešlo u Hájenky 12 nadšených lidí, kteří se s chutí a zapálením pustili do výroby ptačích budek. Rozhodli jsme se vyrobit budky pro sýkorky, kterých v parku žije mnoho. Vzali jsme neopracovaná prkýnka - ty jsou prý pro ptáky nejlepší, protože se na nich mohou snadno udržet a mláďátka se lépe dostanou ven z budky. Prkýnka jsme nařezali na několik dílů, které jsme spojili dohromady, vyvrtali vletový otvor a přidali stříšku. Budky jsme si náležitě ozdobili pastelkami. Poté jsme ještě přišroubovali na budku úhelníky, aby se budka dala snadno otevřít a na podzim vyčistit. Na závěr jsme budkám přidali bidýlko jako terasu pro lepší rozhled. Některé budky si jejich tvůrci odnesli domů, tři jsme vyvěsili na stromy u Hájenky. Třeba je tam objevíte a možná už v nich budou nastěhovaní její noví obyvatelé. Jen pozor, ať je zbytečně nerušíte.
Akce kampaně budou probíhat ještě v průběhu měsíce dubna v Uherském Hradišti, Starém Městě, Holešově, Vsetíně, Valašském Meziříčí nebo v Uherském Brodě (více na www.liska-evvo.cz).

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE