E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Nepobývej v minulosti, nesni o budoucnosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik." Buddha
Články

« zpět na články

Po stopách čokolády aneb jak vznikají běžné věci

vloženo 04. 08. 2014

ZaČátkem srpna se osazenstvo holešovské hájenky naplno ponořilo do tajů světa čokolády. Každý den byl zaměřen na jiný čokoládový aspekt; pondělí jsme strávili mezi archeOlogy zjišťováním historie a původu čokolády; v úterý se děti dozvěděly, z čeho a jak se čokoláda dělá; středa se nesla v duchu různých forem, druhů a typů čokolády; čtvrteK patřil různým tradičním i netradičním využitím čokolády a konečně v pátek se děti octly pod dozorem výživových poradců, kdy nebyla nouze jak o pohyb, tak i o čokoládu do našich žaludků.
Abychom nebrali úhledně naskládané stOhy sladkých tabulek v obchodě jako samozřejmost, prošli jsme si spoustou záLudností, které jejich vzniku předchází. Bránili jsme se nejen domorodým kmenům, ale i škůdcům napadajícím cenné kakaovníky. Kromě toho jsme si také prakticky prošli celým procesem zpracování základních surovin čokolády – tedy kakaa, cukru a mléka – abychom je nÁsledně mohli spojit v kýžený výsledek. Pro jistotu jsme také nacvičili únik před úpornými zažívacími potížemi. Pro své nejbližší jsme s láskou a chutí připravili nejrůznější lahodné pralinky. V čokoládových lázních jsme zjistili, že se dá čokoláda využít i jinak, než je běžné. To nás také inspirovalo k tvorbě uměleckých Děl, kde čokoláda převzala místo barev....
Bylo toho ještě víc, o tom si Ale nechte vyprávět. A mimochodem – věděli jste, že u nás na hájence máme vzácný strom - čokoládovník?

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE