E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Nepobývej v minulosti, nesni o budoucnosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik." Buddha
Články

« zpět na články

ZDrSEM opět v Holešově

vloženo 20. 04. 2014

Mnozí tráví velikonoční svátky s rodinou na výletech, my jsme se je rozhodli prožít na ZDrSEMu – zdravotním semináři, který pro nás zprostředkovalo sdružení Skřítek. Pokud jste ve dnech 16. – 20. dubna zavítali do zámeckého parku v Holešově, mohli jste zahlédnout několik zraněných, ba dokonce i autonehody. Pod odborným dohledem se zde zásadám první pomoci učilo 18 účastníků.
Již první den jsme neměli nouzi o pár bezvědomých a všichni jsme si vždy oddychli, když zavolaná záchranka dorazila včas! Postupem času jsme se naučili jak správně přistupovat k člověku, kdy zahájit resuscitaci, jak zastavit masivní krvácení nebo jak zabezpečit dopravní nehodu. Došlo ale i na témata vážných onemocnění, povinnosti zdravotníka zotavovacích akcí či na vybavení naší lékárničky. Teoretické bloky byly prokládány praktickými nácviky a simulacemi, díky kterým jsme si prohlubovali a upevňovali nově nabyté informace a získávali v našem jednání větší jistotu. Ke konci dne pro nás byla vždy přichystána jedna větší hromadná nehoda, u které jsme museli zasáhnout. Musím říct, že tolik zraněných jsem v jeden den ještě nepotkala, naštěstí.
A hlavní ponaučení! Když uvidíte zraněného, v první řadě myslete na vlastní bezpečnost, protože dva zranění jsou horší než jeden, a pak teprve zasahujte. Důležité je vždy zkontrolovat vědomí a dýchání a podle nutnosti volat 155. I vy můžete někomu zachránit život.

Fotogalerie ZDrSEMu

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE