E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Nepobývej v minulosti, nesni o budoucnosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik." Buddha
Články

« zpět na články

Skřítek, o.s., bude vzdělávat v tábornické činnosti

vloženo 07. 01. 2013

Občanské sdružení Skřítek, o.s., připravuje realizaci vzdělávacího programu zaměřeného na část neformálního vzdělávání s názvem Tábornická činnost. Programu se zúčastní lektoři pracující s dětmi a mládeží ve věku 6 až 15 let, kteří mají nějaké zkušenosti s vedením různých oddílů, či zájmových kroužků zaměřených především na turistickou činnost či tábornictví. Program se skládá ze dvou vzdělávacích modulů. První z nich proběhne v srpnu tohoto roku, druhý pak v říjnu.
Občanské sdružení Skřítek, o.s., se od svého vzniku věnuje neformálnímu vzdělávání a ke své práci využívá zejména zážitkovou pedagogiku. Velmi zjednodušeně jde o to, že člověk se nejvíce učí aktivní činností, při níž získává a na vlastní kůži si uvědomuje a ověřuje důležité životní zkušenosti. Program obou částí vzdělávacího programu proto již od začátku pojímáme velmi prakticky a lektoři si budou moci sami vyzkoušet různé formy a metody práce, které se nám osvědčují při činnosti s danou cílovou skupinou, dětí od 6 do 15 let. Účastníky programu tak chceme seznámit s postupem tvorby vzdělávacích programů, některými metodami a formami vzdělávaní a v duchu zážitkového učení jim nabídneme několik ukázek vhodných aktivit. Chceme se věnovat i dalším specifikám práce s danou cílovou skupinou, především komunikaci mezi vedoucím a dětmi a formám motivace. V závěru se zmíníme také o pravidlech vytváření dramaturgie vícedenních vzdělávacích kurzů či akcí.
Nedílnou součástí vzdělávacího programu bude seznámení účastníků s klíčovými kompetencemi a jejich praktickým využitím ve vzdělávacích programech. Zejména budeme klást důraz na kompetence využitelné při vzdělávaní a vedení dětských kolektivů, oddílů a kroužků. Ve druhém vzdělávacím modulu se také zaměříme na sebeevaluaci a také evaluaci programu, seznámíme účastníky se Vzdělávacím modulem NIDM a Osobním kompetenčním portfoliem jako nástrojem pro zhodnocení výsledků zájmového a neformálního vzdělávaní a jeho uznávání.
Příprava vzdělávacího programu je v plném proudu. Několik posledních dní jsme strávili přípravou letního tábora právě pro cílovou skupinu dětí 6-15 let, kde jsme se zabývali výběrem vhodných aktivit, vytvářením časového harmonogramu jednotlivých bloků, přípravou podkladů a materiálu. Některé aktivity připravované pro samotný vzdělávací program, tak budeme moci ověřit přímo v tábornické praxi a podělit se pak o čerstvé zkušenosti s účastníky našeho vzdělávacího programu zaměřeného na část neformálního vzdělávání s názvem Tábornická činnost.
Účastníci se do této části vzdělávacího programu budou moci přihlašovat od konce července roku 2013.

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE