E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil." Paul Coelho
Články

« zpět na články

Případ: Roxon Ask

vloženo 14. 07. 2013

Cesta do tábořiště byla na můj vkus až příliš dlouhá – trvala přes 7 hodin. Když jsme konečně dorazili, přišli nás přivítat členové Společenství a byli velmi rádi, že jsme ochotni jim pomoct při řešení případu Roxon Ask. Musíme však pracovat tajně, protože hlavní podezřelý z pohledu policie je právě Roxon.
Prvních pár dní si nás Společenstvo muselo prověřit, dělali jsme různé dovednostní zkoušky, např. získávání informací z nedalekých Bratřic, zkouška obratnosti, maskování, střelba, zkouška odvážnosti, orientace v terénu a první pomoc. První zkouška, a sice získávání informací, proběhla celkem hladce. Zjistili jsme, kde bydlí pan kronikář, šli k němu na návštěvu a on nám ochotně zodpověděl všechny otázky; tím pádem jsme měli úkol na celé dopoledne hotový za půl hodinky. Měli jsme ale ještě jeden speciální úkol – donést prádelní šňůru. Já, Lenka a Aligátor jsme se tedy vydali ptát o dům dál. Zdá se to neuvěřitelné, ale narazili jsme na paní, která studovala v Holešově ekonomku, a když se dozvěděla, že jsme holešovský oddíl, donesla nám z mrazáku každému Míšu a popovídali jsme si. Inu, svět je malý a o náhody tu není nouze.
Zkouškou obratnosti prošly všechny děti, nikoli však Birs. Při útěku před salvou pucek nešikovně narazil do ramene a vymkl si jej…
Ve středu poprvé zavolal Roxon! Takže stále žije! A nutně potřebuje naši pomoc – prý už je na stopě těm, co ukradli Artefakty. Společenstvo se tedy rozhodlo, že nás přijme do svých řad (přestože naposledy se něco podobného stalo před šesti lety). Každý, kdo pronesl slova „Tradice, víra a odvaha v kruhu Společenství“, byl přivítán a dostal přívěšek se symbolem Společenství.
Další den jsme v databance zjistili, který gang má na svědomí ukradení Artefaktů – jsou to Bídní banditi. Po obědě jsme dostali zprávu od Roxona, že dnes večer si budou předávat tři obrazy (Artefakty) a když se nám podaří udělat věrné kopie těchto obrazů (mimochodem malovali jsme i bradou, loktem, nosem a podobně), můžeme jim je večer nepozorovaně vyměnit. Nakonec se nám to povedlo, za zmínku však stojí, že Jersey si při plazení terénem tak hlasitě… říhnul, že to slyšel strážný, který byl v tu chvíli asi 15 metrů od něj. :D
V sobotu jsme si vzali na starosti program my – mládežníci (já, Maki, Jersey, Striga a Džondra – dž je cool). Dopoledne byla plánovaná hra, kdy jsme navštívili banditu s iniciálami B.L.B., abychom nakonec zjistili (poté co Striga bezhlavě vyměnil svůj znak Společenstva za něco, co si myslel, že je Artefakt), že tento bandita je pro nás naprosto neškodný a sám byl podveden. Hry v naší režii proběhly celkem v pohodě, ale musím uznat, že role vedoucího je o dost těžší. Mezitím měli vedoucí dost času na vymýšlení večerního programu a ten opravdu stál za to! Role playing game! Troufám si říct, že jedna z nejlepších her z celého tábora.
Následující den jsme se dozvěděli, kde má nakladatelství jeden z banditů a čirou náhodou zrovna probíhá soutěž komiksů. Pod záminkou otištění komiksu jsme pronikli do jeho domu a ukradli další z Artefaktů.
Dozvěděli jsme se, že bandité nejspíš ví, kde máme tábor a chystají se jej přepadnout, bylo by tedy lepší, kdybychom na pár dní odešli. Málem jsme zapomněli vlajku! Nakonec vše dobře dopadlo a v jedné vesnici nám díky Julce jeden milý pán otevřel bufet. Naše kroky směřovaly za Ounrem Káslem – dalším banditou. Ten však očividně litoval toho, co provedl; řekl nám, co věděl, zanechal své jídlo a odešel. Díky němu jsme získali tibetskou mísu, další Artefakt Společenstva.
Noc v lese je podle mě to nejlepší, co může být. Ráno jsme se vydali směr „obchoďák“ (jak řekla Čivava) ve Velké Chyšce, pak Černý rybník a nakonec tábor. Naštěstí bylo všechno jak má být – bandité nepřišli. Večer bylo úžasné wellnes centrum U Hovada (lesní jezírko, fitnes, masáže, trampolína a potní chýše). Musím říct, že potní chýše je fakt síla, ale stojí to za to!
Tento den památný jest – Striga na večerním rituálu (každý den máme možnost ocenit sami sebe nebo někoho druhého) poprvé promluvil, ba co víc pochválil svou sestru Janičku!
Ve středu nás přijel navštívit mistr Giuseppe Panini, ve svém nablýskaném autě se skvělým výběrem hudby, a vyhlásil soutěž o nejlepší čtyřchodové jídlo. Uvařili jsme mu tak skvěle, že se rozhodl otevřít zde restauraci a přijmout nás všechny jako kuchaře. Není náhodou, že patří ke gangu Bídných banditů, i jemu jsme ukradli Artefakt – tentokrát tajný recept.
25. červenec – svátek má Jakub; heslo dne: nejdřív práce, potom zábava. Poté, co nám dal Kuba přednášku o rozdílu výhřevností smrkového a bukového dřeva, vydali jsme se do lesa sbírat samozřejmě BUKOVÉ dřevo! Pak jsme si mohli hrát. Zjistili jsme, že ne všechno jde vyřešit bojem a je možné, aby vyhrály obě strany. Nakonec jsme skákali do matrací a Kuba skočil neuvěřitelných 600 cm!!! Odpoledne jsme získali další zprávu od Roxona: je na stopě bossovi gangu Donu Juanu Ravenovi, ale potřebuje nutně naši pomoc. Vydali jsme se po stopách, jež nám zanechával po cestě, a stříkance krve nás vybízely k ještě větší rychlosti. Nakonec jsme Dona Juana našli, svázali a předali policii. Tím se nám podařilo očistit jméno Roxona Aska a náš úkol můžeme považovat za splněný. Společenstvo nás ten večer pozvalo na obřad ukončení a poděkování, kde každý z nás obdržel Glejt.
Poslední den tábora se konal II. ročník legendárního sumo zápasu. Z mladší kategorie zvítězila Lenka a ze starších Pšeňa. Odpoledne jsme se museli samozřejmě sbalit. Kuba a Iki chvíli hráli rugby s pláštěnkou, a Iki si pak šel vyčistit zuby. Po cestě do umývárny hodil pastu Kubovi, ten ji však nechytil a pasta se napíchla přímo na vyčnívající zahnutý hřebík ve stanu. Dost dobrá trefa… Večer jsme všichni přijali pozvání do kabaretu U Povaleče, skoro všichni nacvičili nějaké vystoupení. My (z gangu Víčka od petflašky) jsme zahráli divadlo s názvem Příběh Džondrův. Asi se nám to docela povedlo, protože diváci se ptali, kdy bude další díl (možná na mikvanu?). Jako takovou tečku na závěr zahráli vedoucí „Bandičku“ (škoda že to není natočené).
Co k tomu ještě říct? Byl to skvělý tábor! Doufejme, že právě díky němu přijdou do oddílu nové děti a třeba i vyjde další číslo BrumBáce! 

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE