E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Nepobývej v minulosti, nesni o budoucnosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik." Buddha
Články

« zpět na články

Adaptační kurz pro 4. třídy 3. ZŠ Holešov

vloženo 21. 09. 2012

ČÍM NÁS OBOHATIL ADAPTAČNÍ POBYT?

Školní rok se rozběhl velmi rychle. Skočili jsme do něj rovnýma nohama. V pondělí 17. září vyráželi žáci 4. ročníků se svými třídními učitelkami plni očekávání a s velkou přípravou směr Tesák.
Když jsme vjížděli do temného lesa Hostýnských vrchů, vůbec jsme netušili, co a kdo tam na nás vlastně čeká. Bylo to jako v tajemném příběhu. Na místě nás čekalo 5 velkých čarodějnických mistrů. Vítali nás magickým úsměvem a krásnými slovy. Přijali nás do učení, při němž nás učili čarovat a zasvěcovali nás do tajů kouzel a magie. Ukázali nám, jak využívat sílu čtyř mocných živlů – větru, vody, ohně a země. Pod jejich mistrovským vedením jsme prožili čtyři úžasné a napínavé dny v Kouzelnické škole.
Každý den byl zasvěcen jednomu z těchto živlů. Létali jsme s větrem o závod, vznášeli se ve vzdušných proudech a míchali jsme kouzelné lektvary. Také jsme hledali tajnou cestu do Země skřítků a pomáhali jim opravit jejich poničená obydlí, stavěli jsme poničenou loď a vydávali se na ztracený ostrov pro kouzelné dračí vejce, v němž je skryta magická moc. Zkoušeli jsme naši odvahu a poté vše zaznamenali do společné Čarodějnické kroniky.
Vše jednou končí a také my jsme se museli rozloučit s mistry mágy z organizace Skřítek – s obětavou Julkou, která vždy všem ochotně pomáhala, s úžasným a charizmatickým Ikim a jeho tajemnými příběhy, s veselým rozhýbavačem unavených těl a velkým dirigentským mistrem Pšeňou, s milým Marťou, jež nás dovedl ke ztracenému ostrovu a neúnavnou Pájou a jejími legračními hrami. Svým kouzelnickým uměním nám všem zanechali v srdcích mnoho dobrého a magického a za to jim patří velký dík a čestný kouzelnický řád. Děkujeme také rodičům dětí za jejich podporu a přípravu.
Smysl tohoto pobytu byl bezpochyby významný pro žáky i jejich učitele. Den ode dne jsme se více a více poznávali, učili se vzájemné spolupráci, důvěře, ochotě a komunikaci. Jako třídní učitelé jsme měli možnost nahlédnout do duše dětí trošku jinak než ve školním prostředí. Sledovali jsme jejich projevy, jejich jednání a chování a určitý posun vpřed. Dokladem toho je, že odjížděly od školy tři skupiny – červení, oranžoví a žlutí, a vraceli se jako báječně sladěný, namíchaný koktejl.
I když nám byla docela zima, u srdcí nás hřály krásné vzpomínky na tajemno a zábavu, nová kamarádství, pohoda a radost. Každý z nás má nyní v rukou svůj magický kámen, který mu umožní přenést kouzla do svého života a proměnit tak vše v krásné, příjemné a laskavé….

Za kolektivy 4. Ročníků 3. ZŠ Holešov
Mgr. Olga Úrubková
Mgr. Lenka Antonovová
Mgr. Gabriela Nováková

Fotografie z Adaptačního kurzu 4. tříd

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE