E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Nepobývej v minulosti, nesni o budoucnosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik." Buddha
Články

« zpět na články

Černý den a bílá noc aneb ples protikladů

vloženo 10. 03. 2012

Večer plný zážitků pod taktovkou sdružení Skřítek, o.s., proběhl v sobotu 10.3.2012, s doprovodem kapely VSPH a její druhé tváře s názvem Quatro Formaggi. To však zdaleka není všechno, co ples „Černý den a bílá noc“ svým hostům nabídnul.
Mnozí hosté se svými večerními róbami naladili na téma protikladů. Viděli jsme černo-bílé páry, pár muže v sukni a ženy v kalhotách, nebo veselý kostým jako protiklad plesové vážnosti.
Ples zahájilo procesí mnichů. Z jejich řad se nakonec oddělili dva a stali se z nich zábavní moderátoři Dagmar Ježková a Jiří Kořínek, kteří nás provázeli celým večerem. A bylo také co vysvětlovat. V průběhu plesu jste totiž mohli navštívit Bílý trh, kde všechno probíhalo naprosto legálně, a za peníze vám nalili nebo připravili to, oč jste žádali. Mnohem složitější a také napínavější to bylo na Černém trhu. Velmi nenápadně jste od „veksláka“ mohli získat bony a za ty pak nakupovat na černém trhu. Ale co víc, když se vám zrovna nepovedlo odkoupit bony, mohli jste své lístečky poskládat podle určených pravidel a vyhledat bílého mafiána, který za ně nabízel slevové kupony na Bílý trh. V sále se to hemžilo, vekslovali se bony, vyměňovali se lístečky a nakupovalo se na obou trzích.
Celou atmosféru dotvářely i dvě tváře kapely. První tvář, moderní pop-funková jménem VSPH, při které kapela hrála své vlastní skladby, druhá tvář plesová jménem Quatro formaggi. Protikladu moderního a tradičního se drželi i Elen Konečná a Lukáš Nezdařil svým tanečním vystoupením – moderní tanec „Black or White“ v první části večera vystřídaly klasické tance v části druhé.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem hostům, sponzorům, kapele VSPH, zvukařovi Milanovi Vávrovi, a také 3. Základní škole Holešov za vstřícnost a poskytnutí prostor.
Výběr fotografií z plesu si můžete vyzvednout v Krámku u kouzelného stromu v Malé ulici (přineste si Flash disk nebo CD).

Júlia Mudruňková

Fotografie z plesu

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE