E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil." Paul Coelho
Články

« zpět na články

Festival pro Tibet v Holešově

vloženo 15. 03. 2012

Sdružení Skřítek, o.s., ve spolupráci s Čajírnou u Pythona se v tomto roce zapojilo do pořádání Festivalu pro Tibet. V Holešově akce proběhla v termínu 13.-15.3.2012 a v rámci programu jste mohli shlédnout několik zajímavých dokumentů o Tibetu a jeho obyvatelích, poslechnout si přednášku Jiřího Sázela o životě v Malém Tibetu, zaposlouchat se do nahrávek tibetských hudebníků nebo se zapojit do společného bubnování.

Festival pro Tibet pořádalo již jedenáctým rokem Občanské sdružení M.O.S.T. a letos proběhl ve 24 městech celé republiky. Cílem festivalu bylo seznámit návštěvníky s tibetskou kulturou, tradicemi tibetského buddhismu a s problémy, které Tibeťané ve své zemi či v exilu řeší. V Holešově jsme se do festivalu zapojili promítáním dokumentárních filmů o tibetských uprchlících a buddhismu, a prodejem výrobků, které vyrobili tibetští uprchlíci v indickém exilu. Navíc jsme festival doplnili o přednášku Jiřího Sázela, který byl již několikrát v Malém Tibetu a v rámci projektu Brontosauři v Himalájích spolupracuje s tamními školami. Během festivalu proběhla také projekce nahrávek tibetských hudebníků a ochutnávka ladackého jídla a čaje.

Výtěžek z celého festivalu bude použit na podporu školy Gyalten v Tibetu. Jde o nestátní školu ležící v Tibetské autonomní prefektuře Kardze v nadmořské výšce 3600 m.n.m. Je jedinou školou v oblasti, která zajišťuje bezplatné vzdělání, stravu a ubytování pro 480 dětí z chudých nomádských rodin. Pokud také chcete podpořit projekty sdružení M.O.S.T. můžete si ještě stále zakoupit výrobky tibetských uprchlíků v Čajírně u Pythona na Náměstí Sv. Anny nebo se informovat o dalších možnostech podpory na www.protibet.cz.

Júlia Mudruňková

Fotografie z festivalu

Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE