E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil." Paul Coelho
Články

« zpět na články

Projektový den Loukov aneb Cesta kolem světa

vloženo 08. 12. 2011

Ve čtvrtek 8. 12. podnikli žáci ze základní školy v Loukově cestu kolem světa. V průběhu jednoho dopoledne navštívili Afriku, Austrálii, Asii i Ameriku. Cestu začali a opět skončili doma v Evropě. Mezi jednotlivými světadíly cestovali letadlem, které pro ně v tento den tvořila jídelna školy. Samozřejmě každé dítko dostalo také pas, do kterého získávalo víza za informace týkající jednotlivých světadílů.

Tento projektový den, který byl zaměřen na multikulturní výchovu, spolupráci a komunikaci, připravilo občanské sdružení Skřítek, o. s. z Holešova v čele s Jakubem Šneidrem.
Při návštěvě Afriky, která je známá velkým počtem divokých zvířat a bohužel také pytláků, jež je loví, dostali žáci za úkol tato zvířata před pytláky zachránit. Naštěstí se jim podařilo všechna pochytat a tím nedat pytlákům šanci je zabít. Akce probíhala na školní zahradě, kde Kuba se svými pomocníky Míšou a Jolanou rozprostřel kartičky s různými druhy zvířat žijícími právě v Africe. Dalším kontinentem, který jsme navštívili, byla Austrálie. Zde jsme se naučili domorodý australský tanec. Při tancování se mohli všichni uvolnit, vydovádět i zasmát.

Pro děti asi nejzajímavějším a asi nejakčnějším světadílem byla Asie, ve které zdolávaly vysoké hory, jež se zde nacházejí. Jednalo se o lanovou dráhu, vodění ostatních po budově školy se zavázanýma očima a prolézání tzv. pavučinou z lan. Při této činnosti byl kladen velký důraz na spolupráci, empatii a komunikaci, která je jistě pro každého člověka v životě velmi důležitá.

Posledním navštíveným světadílem byla Amerika. Ne však ta dnešní, moderní a uspěchaná, kterou vídáme každodenně v televizi, ale stará, v níž žili indiáni. A jeden z nich nás přišel také navštívit. Popsal dětem indiánské stvoření světa, ve kterém hrály největší roli živly, jež všichni ke svému životu potřebujeme: oheň, voda, vzduch a půda. Tyto živly jsme s žáčky vyobrazili tak, jak si je oni představují a co pro ně znamenají. Nakonec jsme si při prastarém indiánském rituálu kousek jednoho z nich, který je pro každého z nás nejbližší, vzali sebou.

Věřím, že si žáci odnesli mnoho zážitků a že se jim tento projektový den líbil, jak nám ostatně i sami řekli při závěrečném zhodnocení.

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE